etiUZEM Hakkımızda

Başkanın Mesajı

Değerli Etimesgut’lular;
Etimesgut, sahip olduğu muhteşem tarihi ve kültürel değerlerle, tarım, sanayi, bilim ve kültür dâhil, çok çeşitli alanlardaki büyük potansiyeli ve insan gücü kapasitesiyle, vatandaşlarına bugünkünden çok daha yüksek bir yaşam kalitesi sunabilecek bir kenttir. Bu anlayıştan hareketle, Ankara Etimesgut Belediyesi olarak, siz sevgili hemşerilerimize Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) adı altında milli, modern ve model bir açık eğitim hizmetini 2013 yılında sizlerle buluşturmuştuk.

Bugün de siz değerli vatandaşlarımızı Etimesgut Belediyesi Uzaktan Eğitim Merkezi (etiUZEM) ile etiSEM Uzaktan Eğitim Portalı ile buluşturuyoruz.

Bu projenin özü; hizmetin en güzeline layık siz Etimesgutlu hemşerilerimize, “öğrenmenin beşikten mezara kadar devam etmesi” ilahi düsturu esas alınarak, “öğrenmek isteyen herkese fırsat verilmelidir” ilkesini hayata geçirmeye yönelik, ilkeli, örnek ve öncü yönetici sorumluluğu anlayışımıza dayanmaktadır.

Bu proje; insanına değer veren, onun sosyal yanını geliştirmeye yönelik düşünen ve gelecek nesillerimizi daha iyi konumlarda görme arzusu taşıyan her yerel yöneticinin ilgi duyacağı ve örnek alacağı öncü bir projedir.

Eğitime yapılan yatırım ve insanlara verilen eğitim hiç şüphesiz hem boşa gitmeyecek hem de katlanarak geri dönecektir. Bu fırsatı siz Etimesgutlu hemşerilerimize sunmak, ülkesine ve insanına sevdalı bizleri çok mutlu etmektedir. Şimdiden o güzel sonucu hayal ediyor ve bu eğitimin ürünleriyle yüzleşeceğimiz yakın geleceğin heyecanını yaşıyorum.

Başta Milli Eğitim Kurumlarımız ve Üniversitelerimiz olmak üzere Etimesgut Belediye Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek bu çalışmalarımız da her verilen eğitim bir sertifika ile belgelendirilmeye devam edecektir.

Çok farklı uygulamalarımız ve geliştireceğimiz programlarla çocuklarımız; sevgi, hoşgörü, cesaret, özgüven, paylaşma, dayanışma, birlikte düşünme ve ekip oluşturma gibi kişisel gelişim ve yetişmede gerekli olan asli ve insani değerleri, uzman eğitimciler sayesinde sistematik bir biçimde öğreneceklerdir.

Etimesgut’umuzun gerçek sahibi hemşerilerimiz; yönetim, denetim, iletişim, ekonomi, tasarruf, israf, mesleki bilgi ve beceriler, hayatlarını kazanma ve ayakları üzerinde durma gibi her zaman karşılaşılacakları gerçeklere karşı hazır ve duyarlı olacak şekilde dijital ortamda gerekli bilgilerle donatılacaklardır.

Hayat kendisini hafife alanlara karşı acımasızdır. O halde hayatın her aşaması için hemşerilerimizin bilinçlendirilmesi ve hazırlanması gerekir. Her yaştan insanımız; sağlıklı yaşamak, gelişmelere açık olmak, milli, manevi değer ve kültürümüzün iyi bir temsilcisi ve taşıyıcısı olmak, ülkemizin ve milletimizin eşsiz tarihi değerlerini öğrenmek, özümsemek ve bu değerleri korumak bilincinde en üst düzeye ulaştırılacaklardır.

Evlerden, sokaklara, caddelere ve kentin bütününe uzanan her alanda saygıyı ve güler yüzü çoğaltacak, başta Etimesgut Belediyesi olmak üzere vatandaştan kurumlara ve toplumun bütününe uzanan her kademedeki insan ilişkilerinde gücünü sevgi, anlayış ve hoşgörüden alan bir toplumsal dayanışma kültürünün adresi olacaktır.

Bu cennet vatanın bir parçası olan Etimesgut ilçemizde yaşayan; her renkten, kültürden, bölgeden ve boydan Türk Milleti’nin güzel insanlarına hizmet etmek, bizim için onurdur.

Etimesgut dijital değişim ve dönüşüm hareketi ile yeni bir çağın kapısını aralıyor. etiUZEM ile 7’den 70’e herkes dijital eğitimle buluşuyor.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Bu vesileyle hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Enver DEMİREL
Belediye Başkanı

Size yardımcı olabiliriz ?

Teknik ve içerik yardımı alabilmeniz için bizi arayabilirsiniz.